Zielone oko(lice) – mapowanie.

15
listopada
17.00-19.00.
Typ wydarzenia
Warsztaty
Miejsce
Instytut Kultury Miejskiej, Gdańsk, Targ Rakowy 11, Sala z makietą I piętro.
Prowadząca(y)
Joanna Paniec.
Dla kogo
Dla osób dorosłych.
Wstęp
Bezpłatne
Zapisy
Od 27 pażdziernika 2025 na stronie IKM: www.bilety.ikm.gda.pl oraz w siedzibie Instytutu, w Punkcie Informacji Kulturalnej.

Czy zastanawialiście się kiedyś jakby to było, gdyby spojrzeć na gdańską makietę “zielonym okiem”? Gdyby obok tras poświęconych ważnym budowlom i obiektom pojawiła się zielona trasa spacerowa? Co mogłoby się na niej znajdować? Skwer, park, ogród, okazałe drzewo, zielony dach, zielona elewacja, aleja, niezwykły widok, a może ciekawe gatunki roślin?

Zapraszamy na zielone spotkanie warsztatowe dorosłych mieszkańców Gdańska.   Podczas listopadowego popołudnia spotkamy się w sali z makietą. Przyjrzymy się „Zielonym okiem” otoczeniu Kunsztu Wodnego i centrum Gdańska pod kątem jego walorów przyrodniczych oraz estetycznych związanych z obecnością zieleni w tkance miasta.

Wprowadzeniem do warsztatu będzie pokazanie prezentacji i cyfrowej nakładki będącej efektem mapowania. Obserwacje terenowe i zdjęcia posłużą nam do stworzenia z uczestnikami zielonej mapy i zastanowienia się jakie treści warto przekazywać w ramach zielonej narracji.

Warsztat poprowadzi Joanna Paniec – architektka krajobrazu, animatorka kultury, edukatorka.

Edycja programu Otwarty IKM finansowana dzięki dotacji Miasta Gdańska w ramach programu ProfiKultura. ProfiKultura Gdański Program Profilaktyki Uzależnień Cyfrowych sfinansowano w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Miasta Gdańska.

» Zobacz wszystkie wydarzenia