Warsztaty tworzenia mandali roślinnych z Mayrą

Mandala to narzędzie, za pomocą którego możemy wyjść poza swój codzienny, racjonalny i zorientowany na cele stan umysłu. Zanurzyć się w sobie, zejść do przestrzeni serca i doświadczyć więzi łączącej nas z nieskończoną siecią życia tak, by z tego miejsca mocą intencji zaprosić do naszego życia określone jakości – tak Mayra Wojciechowicz zapraszała na warsztaty tworzenia mandali roślinnych. 

Podczas trzygodzinnych warsztatów wyruszyliśmy w podróż do bogatego i magicznego świata roślinnych form. W czasie spotkania Mayra pokazała, jak tworzyć kompozycje z suszonych roślin i piór. Opowiedziała o symbolice i właściwościach roślin, a także o tym, jak można się z nimi komunikować. Zapewniła ramy i wszystkie inne niezbędne do pracy materiały, by każda/każdy mogła ułożyć własną mandalę w wybranej intencji.

Do udziału w programie zachęciły mnie proste i klarowne zasady, krótki termin rozpatrywania wniosku i piękna przestrzeń warsztatowa.Warsztaty były skierowane do osób, które lubią prace manualne, są ciekawe tajemnic świata roślin i mają chęć przyjrzeć się własnym pragnieniom, marzeniom i tęsknotom – wspomina organizatorka, i dodaje – Wszystkie uczestniczki zadeklarowały chęć kontynuowania układania mandali.

Podczas zajęć uczestniczki dowiedziały się m.in. jak suszyć rośliny, by zachowały kolor, jak ułożyć własną mandalę, oprawić ją w ramę i zaprosić do swojego życia, jakie tła należy wybrać do mandali, jakie materiały i kleje stosować. Rozmowy toczyły się także wokół tego, jak można się wyciszyć się oraz ćwiczyć intuicję i cierpliwość.

O organizatorce i prowadzącej:

Mayra Wojciechowicz – absolwentka filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i psychologii procesu w Warszawie. Mandale roślinne układa od 5 lat. Podobne warsztaty prowadziła m. in. na zaproszenie Muzeum im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, Centrum Ekologicznego w Łazienkach królewskich, Gminnego Ośrodka Kultury w Kamionce. Sama także organizuje warsztaty w rożnych miastach Polski.

Wydarzenie zostało zrealizowane w lutym 2020 roku