Świąteczne obrazki. Warsztaty decoupage dla seniorów

Jak własnoręcznie przygotować oraz ozdobić miły oku i sercu upominek? Pytanie to szczególnie aktualne staje się w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Galeria sztuki Kunsztownia zaprosiła na naukę decoupage – techniki zdobienia praktycznie każdej powierzchni, dzięki której każdy przedmiot może stać się wyjątkowym prezentem.

Decoupage jest techniką zdobniczą polegającą na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej. Warsztaty zostały przygotowane z myślą o seniorach – uczestnicy i uczestniczki poznały tę metodę rękodzieła praktycznie od podstaw.

Spotkanie przy świątecznych obrazkach z aniołkami było okazją nie tylko do poznania nowej techniki, lecz także do poznania się, wspólnego spędzenia czasu dla seniorów.

Warsztaty poprowadziła Małgorzata Herzog, która w galerii sztuki Kunsztownia prowadzi warsztaty twórcze dla dorosłych, m.in. z techniki decoupage i haftu krzyżykowego. Jak przyznaje prowadząca – nauka nowej techniki rękodzieła seniorów była dla niej bardzo satysfakcjonującym wyzwaniem.

Seniorzy przekonali się, że potrafią samodzielnie wykonać upominki dla najbliższych i że w każdym wieku każdy z nich może mieć zdolności plastyczne, które warto dalej rozwijać – opowiada Małgorzata Herzog.

Organizatorka: Galeria Kunsztownia – Jolanta Piłatowicz-Szymkowiak

Projekt zrealizowany w grudniu 2017 r.