Storytelling dla podróżników

Adam Majewski w ramach Otwartego IKM zaprosił globtroterów na warsztaty poświęcone storytellingu. Jak wykorzystywać różne formy narracyjne? Na co należy zwracać uwagę podczas relacjonowania podróży? Jak opisywać dokonania oraz przedstawiać emocje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznać mogły piszące bloga o podróżach, działających na Instagramie lub publikujących artykuły w internecie. 

W warsztatach wzięło udział 35 osób – pasjonatów podróży, dokumentujących swoje doświadczenie podróżnicze przy pomocy różnych form literackich, ale też fotografii i wideo. Celem spotkania było też nawiązanie kontaktów między uczestnikami warsztatów.

Otwarty IKM umożliwił mi przekazanie gdańskiej społeczności podróżniczej informacji na temat najnowszych metod i technik wykorzystywanych w tzw. storytellingu – tłumaczy Adam Majewski.  – Dzięki temu spotkaniu udało mi się też rozpoznać, które obszary storytellingu są szczególnie interesujące dla uczestników, aby móc poświęcić im więcej uwagi podczas planowania kolejnych wydarzeń

Na warsztatach omówione zostały sposoby wykorzystywania prostych narzędzi – telefonu, tabletu, aparatu lub kamery wideo. Prowadzący pokazał przykłady dobrych praktyk w dziedzinie storytellingu – zarówno teksty, jak i relacje fotograficzne oraz filmowe. Sień IKM ze swoim wyposażeniem była idealnym miejscem do realizacji tego typu warsztatów: scena, widownia, sprzęt do prezentacji multimedialnej.

O organizatorze i prowadzącym:

Adam Majewski –pisarz i podróżnik, trener biznesu, wykładowca akademicki, od 2003 w branży public relations, był rzecznikiem prasowym, dyrektorem wydawnictwa i prezesem agencji PR, uprawia kolarstwo przełajowe, miłośnik Syberii.