Otwarty IKM na Forum Festival

Podczas Forum Festival Organizatorzy Otwartego IKM przygotowali stoisko informacyjne o Programie oraz zaprosiło do udziału w warsztatach. Na placu przy Kunszcie Wodnym można było spróbować swoich sił w kreatywnym pisaniu, a także własnoręcznie wykonać specjalne podkładki z Wolną Myślą.

Podczas warsztatów rodzinnych z Margaretą Sobczak każdy chętny mógł własnoręcznie wykonać i zabrać ze sobą do domu podkładki z Wolną Myślą. Uczestnicy i uczestniczki w różnym wieku dekorowali podkładki przy użyciu wałków i szablonów.  Natomiast Maria Witczak, znana również jako Maria H., zaprosiła do zgłębienia sztuki kreatywnego pisania. Inspiracje mogą płynąc zewsząd: z obserwacji, słuchanej muzyki, czytanych tekstów literackich, a nawet wiadomości w gazetach. Jak wykorzystać swoje obserwacje i zmierzyć się z nazwaniem otaczających zjawisk? Na takie pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczestnicy i uczestniczki warsztatów.

O prowadzących:

Maria Witczak – z wykształcenia politolog i teatrolog. Prowadzi warsztaty teatralne, współprowadzi międzynarodowy projekt teatralny Acting Techniques Intensive Seminar; przede wszystkim jednak jest autorką tekstów muzycznych, opowiadań i bajek oraz twórczynią „Zdań do czytania”, czyli krótkich form poetyckich, którym formalnie najbliżej do wierszy. Można je znaleźć w przestrzeni publicznej w postaci wlepek, plakatów, obrazów, toreb i plecaków. Prowadziła też warsztaty w Sieni IKM.

Margareta Sobczak – historyczka sztuki, koordynatorka projektów edukacyjnych. Współpracowała z licznymi instytucjami kultury m.in. Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Pałac w Wilanowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz Muzeum Miasta Gdyni.