O cienkiej granicy między dwiema Amerykami. Spotkanie podróżnicze

Co najchętniej kupują meksykańscy baronowie narkotykowi? Jak przeżyć spotkanie z rodziną czarnych niedźwiedzi amerykańskich? Jak smakuje prawdziwa tequilla? Karolina Kowalczyk, autorka bloga Twins oN Tour, w ramach Otwartego IKM zabrała słuchaczy w niezwykła podróż po pograniczu amerykańsko-meksykańskim.

Wierzę, że zachęciłam uczestników spotkania do podróży i obaliłam mity dotyczące niektórych wyobrażeń o Meksyku i Stanach Zjednoczonych – mówi Karolina Kowalczyk.

Opowieści o przygodach, zdjęcia z podróży, ale też mnóstwo praktycznej informacji. Karolina tłumaczyła również o tym, jak podróżować jednocześnie bezpiecznie i niskobudżetowo po obu Amerykach. Na spotkanie przyszły osoby zainteresowane tematyką podróżowania oraz już podróżujące lub takie, które podczas spotkania chciały wymienić się opiniami lub pozyskać informacje pomocne do zaplanowania podróży.

O prowadzącej:

Karolina Kowalczyk – absolwentka Komparatystyki na UJ. Stypendystka uczelni w Hiszpanii i w Peru. Miłośniczka literatury, muzyki, sztuki i świata hispanojęzycznego. Współautorka tworzonego wraz z siostrą bliźniaczką bloga podróżniczego Twins oN Tour. Twins oN Tour, czyli dwie bliźniacze siostry w podróży, to dwa przeciwległe bieguny tego samego świata, dwa spojrzenia na życie. Od 25 lat tworzą zgrany zespół, w którym razem się dopełniają i wzajemnie inspirują.

Organizator: Michał Poczwardowski

Projekt zrealizowany w październiku 2017 r.