Kolory. Koncert dla dzieci

Płyta dla dzieci „Kolory” to 12 piosenek autorstwa Agaty Świętoń. Każda z piosenek to krótka opowieść, w której kolor staje się głównym bohaterem. Najmłodsi słuchacze mieli okazję wysłuchać swojego ulubionego zespołu na żywo w ramach Otwartego IKM.

Zarówno koncert, jak i wcześniej wydana płyta, jest wspólnym dziełem autorki i dzieci. Interaktywny koncert był połączony z warsztatami tworzenia i wspólnego śpiewania piosenek – dzieci decydowały o tonacji, nastroju, tempie, metrum, temacie, by na koniec wykonać je wspólnie z rodzicami. Podczas koncertu słuchaliśmy, śpiewaliśmy i tańczyliśmy!

Pomysłodawczynią projektu jest Agata Świętoń, autorka muzyki oraz tekstów, wokalistka, absolwentka Konserwatorium Muzycznego w Amsterdamie w klasie wokalu jazzowego, na co dzień mama Hani i Janki. Zespół, z ktorym nagrała płytę “Kolory”, tworzy razem z Pawłem Osickim (w projekcie “Kolory” gra na instrumentach perkusyjnych, akordeonie, trąbce, fletach, a także śpiewa i jest odpowiedzialny za współprodukcję, realizację nagrań, mix i mastering) i Ignacym Janem Wiśniewskim (w projekcie “Kolory” gra na instrumentach klawiszowych).

Pawel Osicki jest gdyńskim perkusistą i producentem muzycznym, współpracował m.in. z zespołem Pogodno, Maria Ka, Pusz, Olo Walickim, Stanisławem Sojką, Sławkiem Jaskułke, Reni Jusis, Jerzym Mazzollem Mazolewskim.

Ignacy Jan Wiśniewski jest pianistą, wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku, kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej i musicali oraz liderem Ignacy Wiśniewski Trio, którego płyta Jazz Shirim uznana została za jazzowy Debiut Roku 2016.

Projekt zrealizowany w listopadzie 2018 r.