Druk 3D: jak zacząć tworzyć własne projekty?

Druk 3d coraz bardziej wkracza w każdy niemal obszar życia codziennego. Od tworzenia przedmiotów użytkowych przez wyroby medyczne po przemysł kosmiczny. W ramach Otwartego IKM Mirosław Pałysiewicz i Jacek Herman poprowadzili warsztaty, które były oknem w świat modelowania oraz drukowania przedmiotów na drukarce 3D przy użyciu technologii FDM (nakładania kolejnych warstw roztopionego filamentu).

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów mieli okazję przekonać się, jak zacząć pracę z oprogramowaniem do modelowania 3D. Kolejnym ważnym aspektem warsztatów była nauka przygotowywania pliku do druku 3D oraz możliwość poznania zasad działania drukarki 3D. Odbiorcy wydarzenia zyskali praktyczną wiedzę z dziedziny druku 3D, którą mogą wykorzystać do pracy zawodowej czy też realizacji własnych pasji lub hobby.

Warsztaty były skierowane do osób, które dotychczas nie miały doświadczenia w modelowaniu i projektowaniu 3D. Podczas zajęć pod okiem powadzących każdy spróbował własnych sił w zaprojektowaniu i wydrukowaniu autorskich podstawek pod telefon.

O prowadzących:

Mirosław Pałysiewicz – do niedawna członek HackerSpace Trójmiasto (www.hs3.pl), gdzie zajmował się budową i utrzymaniem drukarek 3D. Obecnie działa w nieformalnej grupie „Cumy” (https://www.facebook.com/cumy.stocznia), gdzie współtworzy warsztat otwarty na terenie Stoczni Cesarskiej. Realizuje projekty oparte o przedmioty wykonane przy pomocy druku 3D. Chętnie dzieli się wiedzą. Jest fanem nowych technologii oraz gadżetów elektronicznych, które mogą być użyte w życiu codziennym. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu druku 3d oraz narzędzi i procesów w IT. Zawodowo od 14 lat związany z tematyką zapewniania jakości w rożnych obszarach IT.

Jacek Herman – artysta z wykształcenia, generalista z przeszło 13 letnim stażem, ekspert w teksturowaniu złożonych obiektów 3D na potrzeby filmów i gier, twórca niezliczonych assetów, przedmiotów użytkowych i dziwnych, święcących i piszczących gizm.

Warsztaty odbyly się w październiku 2020 r.