BaBa z Gdańska. Spektakl w stylu multi-art

BaBa to artystyczna forma rodzinna – otwarty spektakl w stylu multi-art. Utrzymany w satyrycznym tonie występ niósł pokojowe przesłanie o wartości kultury i sztuki.

Teksty aranżowane aktorsko przez Kacpra Kubryńskiego oraz rysunki Zosi Kubryńskiej pochodziły z najnowszej książki „Poradnik dla psychopatów“ autorstwa Sylwii Kubryńskiej (autorki bloga: Najlepszy blog na świecie).

Spektakl był połączeniem różnych dziedzin sztuki: spotkania autorskiego, tańca, stand-upu, rysunku, recitalu i historii Gdańska.

Prowadzący:

Sylwia Kubryńska– pisarka, nominowana do Nagrody Literackiej Autorki „Gryfia“ w konkurskie Gdańsk Europejska Stolica Kultury Kandydat 2012, autorka bestsellera „Kobieta dość doskonała“, „Furia mać!“, „Mama“. Felietonistka Wysokich Obcasów i Gazety Wyborczej. Razem z Januszem Chabiorem występowała w literackim stand- upie podczas Wieczoru Gombrowiczowskiego w Warszawie na festiwalu Big Book. Autorka bloga“ Najlepszy blog na świecie“.

Julia Olędzka – finalistka Mam Talent, wokalistka dwóch edycji z „Sylwester z TVN“, występująca podczas Gali 20-lecie TVN oraz Wielkiego Meczu TVN vs. WOŚP i Projektu Plaża. Od zeszłego roku wokalistka w Tańcu z Gwiazdami „ Dancing with the stars“. Czynnie współpracuje ze studiem dubbingowym SDI Media Polska, w którym śpiewa piosenki do filmów W. Disneya.

Kacper Kubryński – grał w przedstawieniach reżyserowanych przez m.in. Mirosława Bakę, Adama Nalepę, Jerzego Gruzę. Brał udział w koncercie Sylwestrowym 2016/2017 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Projekt został zrealizowany w lutym 2019 r.