Warsztaty dubbingowe dla dzieci i młodzieży.

Celem warsztatów było zapoznanie dzieci i młodzieży z elementami pracy z mikrofonem oraz podstawowymi narzędziami w pracy aktora głosowego.  Dzięki warsztatom dubbingowym mogły nie tylko spróbować czegoś nowego, ale być może odkryć talent, który wyznaczy ścieżkę ich zawodowej kariery.

Uczestniczki i uczestnicy wydarzenia mieli niepowtarzalną okazję sprawdzić się przed mikrofonem i zapoznać ze specyficzną pracą aktora dubbingowego. Oprócz tego nagrali swoje pierwsze materiały demo, które mogą pomóc w przecieraniu szlaków na drodze artystycznej kariery.

ORGANIZATORZY:

Ola Lis – aktorka teatralna i głosowa, wokalistka, lektorka. Ukończyła Liceum Muzyczne w Koszalinie oraz Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu. Debiutowała na deskach Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu, z którym etatowo była związana w latach 2007-2012. Obecnie współpracuje z Pomorskim Teatrem Nobilis, Teatrem Muzycznym w Toruniu, Konsulatem Kultury w Gdyni, Teatrem Boto, Polską Filharmonią Bałtycką. Wielokrotnie nagradzana za rolę Wiery Gran w monodramie „Jutro będzie za późno” w reż. Agnieszki Płoszajskiej. W 2018 uhonorowana wyróżnieniem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii kultura. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska. Posiada spory dorobek jako aktorka dubbingowa oraz dialogistka – użyczyła głosu dziesiątkom postaci, jak również napisała polskie dialogi do m.in. „Nina i Neuronki”, „Agent DM”, „Odlotowcy”, „H2O – wystarczy kropla”, „Pucca”. Pisze piosenki, gra na wielu instrumentach, prowadzi warsztaty aktorskie, muzyczne i dubbingowe. Jest autorką scenariusza i tekstów piosenek do spektaklu „O Witce, co chciała być stolemką”, który miał premierę w Pomorskim Teatrze Nobilis w maju 2022 roku, a prywatnie mamą 5-letniej Jadwini i 13-letniego kota. 

AGA SKAWIŃSKA – aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Współpracowała m.in. z Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Otwartym w Gdańsku, Teatrem Rozmaitości w Gdańsku, Teatrem4Miasto w Gdyni, Sceną Sam w Gdyni, Teatrem Boto w Sopocie. Występowała dla Polonii w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Od 2016 roku jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Animatorka życia kulturalnego, pomysłodawczyni projektów: Rumski Wokal, Wierszogadanie czy Lekcje z Kulturą. Prowadząca warsztaty teatralne oraz warsztaty o tematyce rozwoju osobistego. Muzykoterapeutka i współzałożycielka Pomorskiego Teatru Nobilis, który zrealizował już 10 premier. Gościnnie występowała na międzynarodowych i ogólnokrajowych festiwalach. Otrzymała nagrodę publiczności za reżyserię spektaklu „Noc Helvera” podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Bamberka” w Gorzowie Wielkopolskim oraz drugą nagrodę na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie. W plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” otrzymała tytuł „Osobowość Roku 2018” w kategorii kultura. W 2022 otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Rumi za całokształt dokonań artystycznych. 

JACEK WOJNO – z wykształcenia technik-elektronik. Zawodowo zajmuje się pracą w dziedzinie kręcenia i montażu wideo, budowania elementów graficznych, jednak przede wszystkim działa jako oświetleniowiec podczas spektakli teatralnych czy koncertów kameralnych i plenerowych. Niejednokrotnie miał przyjemność pracować dla gwiazd polskiej estrady podczas festiwali takich jak Solidarity of Arts , All About Freedom czy Blues Festival w Gdyni, na stałe współpracuje z firmą BM Light. Współtworzy program „Poezja łączy pokolenia” z Agą Skawińską oraz Kulturą Bliżej Ludzi na kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Podejmuje się realizacji oświetleniowych podczas wydarzeń organizowanych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.