FIGURKOWY KOLAŻ, CZYLI WARSZTATY Z KITBASHINGU.

„Kitbashing – a co to? Będziemy kleić, malować, przetwarzać już istniejące elementy i składać je w autorskie dzieło, które nabierze zupełnie nowego kontekstu.” 

Ze względów bezpieczeństwa warsztaty były skierowane do pełnoletnich osób, jednak młodsi również byli mile widziani. Pod czujnym okiem opiekunów tworzyli swoje dzieła przy pomocy elektrycznych narzędzi. Każdy z uczestników miał możliwość wykonania własnej figurki i zabrania jej ze sobą do domu.

„Zawsze cieszy mnie, kiedy uczestnicy, którzy nie bardzo wiedzieli, czego się spodziewać po warsztatach, wychodzą uśmiechnięci i usatysfakcjonowani. Jedna z pań przygotowała na warsztatach prezenty dla swoich wnuczków, była zachwycona!”

Każdy też mógł przynieść własne przedmioty, które chciałby wykorzystać. Tematyka figurek była dowolna. Po warsztatach uczestnicy mogli wziąć udział w dyskusji i porozmawiać o rozwijających się kierunkach sztuki, a także o pracach innych artystów.

„Wydaje mi się, że uczestnicy spędzili miło trzy godziny. Zrobili coś, z czym nie mieli wcześniej styczności. Każdy z nich wyszedł z własnoręcznie wykonaną, wyjątkową figurką”.

O prowadzącej:

Magdalena Nestorowicz – projektantka graficzna, ilustratorka, twórczyni custom bootleg toys. Jej prace to interdyscyplinarny miks – od małych, rzeźbiarskich form po ilustracje czy projektowanie graficzne. Jako jedna z nielicznych osób w Polsce tworzy bootleg toys. W jej działań artystycznych chodzi przede wszystkim o nadanie nowego kontekstu przedmiotom. Rzeczy poddane obróbce, komentują bądź nawiązują do popkultury, sytuacji ekologicznej czy politycznej w kraju i na świecie. Transformowanymi obiektami są najczęściej stare figurki. Mama dwóch chudych chartów i łysego kota.