26 kwietnia / Edukacyjne lekcje tańca: Katarzyna Kaśko Rozumek

26 kwietnia, 2021 r., godz. 20:00 | Edukacyjne lekcje tańca – wywiady z najbardziej inspirującym tancerzami z całej Polski
Odcinek 3. Katarzyna Kaśko Rozumek
Organizator: Dominika Peszel
Premiera filmu na kanale Youtube IKM

Zapraszamy na cykl rozmów wokół tańca. Podczas wywiadów z zaproszonymi gośćmi poznamy style taneczne, kulturę i techniki tańca oraz pozytywne skutki tego zajęcia. Gościem trzeciego odcinka będzie Katarzyna Kaśko Rozumek, która swój rozwój taneczny zaczynała od hip hopu, dziś jest wielką miłośniczką Dancehallu i promuje kulturę jamajską w Polsce.

Katarzyna Kaśko Rozumek na co dzień jest instruktorką tańca, choreografem (specjalizuje się w stylu Hip Hop, Dancehall, Ladies Dance) oraz tancerką profesjonalnej grupy tanecznej Flowin’ Sistas. Nieustannie rozwija swój talent uczestnicząc w wielu wydarzeniach tanecznych.
Regularnie uczestniczy w imprezach i warsztatach tanecznych podnosząc swoje kwalifikacje, m.in. z: Henry Link (USA), Buddha Stretch (USA), Loose Joint (USA), Niako (Francja ), Kapela ( Francja ), Pascal P.Dee (Niemcy), DRE10 (Białoruś), Tony Ynot Denaro (USA), P-Dog (Niemcy) , Batalla (Niemcy), Latonya (Jamajka), Kimiko Versatile ( Jamajka ), Sri Lanka (Jamajka), Global Bob (Jamajka), Swaggi Maggi (Niemcy).

Organizuje taneczne wyjazdy na Jamajkę, gdzie czerpie wiedzę i trenuje pod okiem twórców stylu dancehall. Jej doświadczenie potwierdza wieloletnia praca z dziećmi i młodzieżą zarówno na sali tanecznej, a także jako wychowawca oraz instruktor tańca na wielu obozach i koloniach.

Dancehall to styl tańca, który pochodzi z karaibskiej wyspy – Jamajki. Powstał w gettach Kingston i początkowo tańczyli go głównie mężczyźni. Obecnie na Jamajce dancehall tańczą wszyscy – mężczyźni, kobiety, a nawet dzieci. Jest wyrazem emocji, ekspresji, oderwaniem się od codzienności, a nawet duchowym oczyszczeniem dla mieszkańców Jamajki. Opiera się na rytmicznych ruchach klatki piersiowej, bioder i pośladków. W dancehallu liczy się duża spontaniczność, umiejętność izolowania poszczególnych partii ciała oraz dobry humor.

Dancehall nie bez przyczyny nazywany jest tańcem ulicy: nazwa „dance hall” oznacza przestrzeń, w której odbywają się imprezy taneczne, czyli dziedzińce, targowiska czy po prostu ulice.

O Organizatorce oraz moderatorce rozmów:

Dominika “Domi” Peszel – profesjonalna tancerka, dyplomowany instruktor i choreograf. Założycielka największego Studia Tańca w Trójmieście – SIEMANKO, prężnie rozwijające się w dwóch lokalizacjach od 2012 roku. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od stylów takich jak hip hop i house dance. W pogoni za ciągłym rozwojem odwiedziła Nowy Jork, gdzie szkoliła swój warsztat w Broadway Dance Center, a następnie poleciała na Jamajke by stać się częścią kultury dancehall w miejscu jej powstania. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach u legendarnych tancerzy i kreatorów stylu dancehall, taki jak: Global Bob, Orville i Dance Xpressionz, Shelly Belly i Bermuda Squad, Famous i Colo Squad, Dansa Bling, Sri Lanka i Rifical Team, Elite Team, Latonya Style, Kim Weezy, Black Eagles, Overload Skankaz, Fearless Skankaz, Drastik Starz, Gabbidon, Shake Spear i wielu innych.
Więcej na stronie: https://www.facebook.com/siemankostudio/