19 kwietnia / Edukacyjne lekcje tańca: Paola Magnus

19 kwietnia 2021 r., godz. 20:00 | Edukacyjne lekcje tańca: wywiady z inspirującym tancerzami z całej Polski 

Odcinek 2.  Paola Magnus
Organizator:
Dominika Peszel

Film dostępny na kanale Youtube IKM

Zapraszamy na cykl rozmów wokół tańca. Podczas wywiadów z zaproszonymi gośćmi poznamy style taneczne, kulturę i techniki tańca oraz pozytywne skutki tego zajęcia.

Gościem drugiego odcinka będzie Paola Magnus – reprezentantka ekipy Top Dawgz, aktywna na scenie Street Dance od 2009 roku. Od najmłodszych lat fascynowała ją muzyka i taniec, z którym przygodę rozpoczęła od baletu, potem było Disco Dance, aż odnalazła Hip Hop Freestyle, który pozostał w jej sercu do dziś. Jej największą inspiracją są różne techniki tańca, dzięki którym kształtuje swój własny styl. Wzięła udział w licznych warsztatach z największymi autorytetami Street Dance z całego świata, a także stoczyła wiele bitew na scenie polskiej jak i międzynarodowej. W 2019 roku swoje działania przeniosła również w obszar choreografii komercyjnej oraz rozwija się w stylu High Heels.

Street Dance to nie tylko styl tańca, ale również kultura tańca, która tworzyła się poza studiami tańca – w otwartych przestrzeniach takich jak ulice, imprezy taneczne, imprezy blokowe, parki, podwórka szkolne – opowiada Organizatorka. – Jak sama nazwa wskazuje, jest to taniec uliczny. Styl ten zawsze stawiał na obecność ludzi i dobrą zabawę. Posiada często charakter improwizacyjny i towarzyski, a także zachęca do interakcji, kontaktu z widzem oraz innymi tancerzami.

Na przestrzeni lat powstały różne odłamy tańca ulicznego Hip Hop, House, Breaking, Waacking, Locking czy Popping. Każdy z nich posiada swój indywidualny charakter oraz technikę.

O organizatorce oraz moderatorce rozmów:

Dominika “Domi” Peszel – profesjonalna tancerka, dyplomowany instruktor i choreograf. Założycielka największego Studia Tańca w Trójmieście – SIEMANKO, prężnie rozwijające się w dwóch lokalizacjach od 2012 roku. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od stylów takich jak hip hop i house dance. W pogoni za ciągłym rozwojem odwiedziła Nowy Jork, gdzie szkoliła swój warsztat w Broadway Dance Center, a następnie poleciała na Jamajke by stać się częścią kultury dancehall w miejscu jej powstania. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach u legendarnych tancerzy i kreatorów stylu dancehall, taki jak: Global Bob, Orville i Dance Xpressionz, Shelly Belly i Bermuda Squad, Famous i Colo Squad, Dansa Bling, Sri Lanka i Rifical Team, Elite Team, Latonya Style, Kim Weezy, Black Eagles, Overload Skankaz, Fearless Skankaz, Drastik Starz, Gabbidon, Shake Spear i wielu innych.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/siemankostudio/