17 maja / Gdański włóczykij. Domowy ogródek z leśnymi mieszkańcami

17 maja 2021 r., godz. 17:00 | Gdański włóczykij. Domowy ogródek z leśnymi mieszkańcami
Odcinek 3 z serii filmów o twórczej aktywności dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Film będzie dostępny na kanale Youtube Instytutu Kultury Miejskiej w dniu premiery.

Projekt przygotowały Dorota Dombrowska i Magda Dębna z HALO warsztaty bez plastiku.

Gdański włóczykij to baza twórczych aktywności dla rodzin z dziećmi z zakresu sztuki i projektowania inspirowanych naturą Gdańska – złoży się na nią seria filmów przeznaczonych dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Mieszkańcy Gdańska, oprócz bogatej historii, zabytków i ciekawej architektury, mogą pochwalić się wspaniałymi zasobami naturalnymi miasta. Położenie w strefie nadmorskiej i lasy zajmujące ponad 20% terenów miejskich sprawiają, że Gdańsk jest niezwykle atrakcyjnym miejscem dla amatorów życia blisko natury.

Każdy z odcinków zawierać będzie propozycję ciekawych zabaw na świeżym powietrzu i zajęć plastycznych do wykonania w domu. Gdańskie lasy i plaża staną się nie tylko ciekawym światem przyrody, ale i miejscem bogatym w materiały plastyczne wykorzystane do twórczych aktywności.

Odcinek 3: Domowy ogródek z leśnymi mieszkańcami

Las jest nieograniczonym źródłem pomysłów i inspiracji do zabaw płynących z natury. Szacunku do niej uczymy się przez całe życie. Dzieciom i dorosłym przyjemność sprawia bujanie się na gałęzi, turlanie z górki, czy skakanie po liściach. W lesie można też bawić się w dom: zbudować szałas i wspólnie urządzić piknik na polanie. Może dołączy nas jeż, a zza drzewa puści oko sowa? Oczarowani lasem stworzymy w domu jego bajkową miniaturę – w donicy posadzimy zioła, wśród których zamieszkają leśne stworki.

O prowadzących:

Dorota Dombrowska – pedagożka, animatorka kultury, twórczyni projektów edukacyjnych. Realizuje projekty z zakresu dizajnu, architektury i ekologii. Łącząc zabawę i naukę zaraża ciekawością świata i dopinguje do zadawania pytań. Za działalność w polu kultury otrzymała nagrodę̨ Prezydenta Miasta Gdyni (2016) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015). Obecnie pracuje jako edukatorka w Muzeum Miasta Gdyni oraz współtworzy pracownię HALO warsztaty bez plastiku.

Magdalena Dębna – edukatorka z zakresu designu, arteterapetuka. Tworzy wydarzenia związane z dizajnem i sztuką. Prywatnie kocha podróże, naturę i dobrą kuchnię. Od prawie 10 lat specjalizuje się w organizowaniu kreatywnych warsztatów. Ważnym elementem jej pracy jest zapewnienie atmosfery relaksu i uwolnienie procesów twórczego myślenia.