12 kwietnia / Edukacyjne lekcje tańca: Kamil Kozłowski-Kamil

12 kwietnia 2021 r., godz. 20:00 | Edukacyjne lekcje tańca: wywiady z inspirującym tancerzami z całej Polski 

Odcinek 1.  Kamil Kozłowski-Kamil
Organizator:
Dominika Peszel

Film dostępny na kanale Youtube IKM

Zapraszamy na cykl rozmów wokół tańca. Podczas wywiadów z zaproszonymi gośćmi poznamy style taneczne, kulturę i techniki tańca oraz pozytywne skutki tego zajęcia.

Gościem pierwszego odcinka będzie Kamil Kozłowski-Kamil, który specjalizuje się w stylu latynoamerykańskim. Jest mistrzem Polski w Formacji latynoamerykańskiej. Posiada najwyższą światową kategorię taneczną S. Jako wielokrotny medalista na turniejach krajowych i międzynarodowych, szkolony
przez wspaniałych tancerzy uważa, że taniec jest dla każdego, wystarczy być otwartym i wytrwale dążyć do wyznaczonego celu.

Tańce latynoamerykańskie są uznawane za najbardziej elektryzujące i energiczne. Wyróżniają się dynamiką oraz efektownymi układami tanecznymi. Podczas zawodów tanecznych pary zachwycają na parkiecie bogato zdobionymi i kolorowymi strojami. Tańce latynoamerykańskie rozwinęły się w Ameryce łacińskiej w ubiegłym wieku. Zaliczamy do nich takie tańce jak samba, cha-cha, rumba, paso doble oraz jive.

Taniec towarzyski to także dyscyplina zajmująca się tańcami wykonywanymi kiedyś na salach balowych, a obecnie na zawodach organizowanych przez Międzynarodowe Związki Taneczne (IDSA,WDC,WDSF,WADF). W Polsce: Polskie Towarzystwo Taneczne (PTT) oraz Federacja Tańca Sportowego (FTS).

Pomysł na cykl wynikł z mojej pasji: rozwój i taniec. Przyświeca mu misja uświadamiania młodych ludzi tego, jak ważna jest aktywność fizyczna i wiara
w swoje marzenia, – opowiada Dominika Peszel, organizatorka. – Do rozmów zaprosiłem ikony polskiej sceny tanecznej.

O Organizatorce oraz moderatorce rozmów:

Dominika “Domi” Peszel – profesjonalna tancerka, dyplomowany instruktor i choreograf. Założycielka największego Studia Tańca w Trójmieście – SIEMANKO, prężnie rozwijające się w dwóch lokalizacjach od 2012 roku. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od stylów takich jak hip hop i house dance. W pogoni za ciągłym rozwojem odwiedziła Nowy Jork, gdzie szkoliła swój warsztat w Broadway Dance Center, a następnie poleciała na Jamajke by stać się częścią kultury dancehall w miejscu jej powstania. Swoje umiejętności doskonaliła na warsztatach u legendarnych tancerzy i kreatorów stylu dancehall, taki jak: Global Bob, Orville i Dance Xpressionz, Shelly Belly i Bermuda Squad, Famous i Colo Squad, Dansa Bling, Sri Lanka i Rifical Team, Elite Team, Latonya Style, Kim Weezy, Black Eagles, Overload Skankaz, Fearless Skankaz, Drastik Starz, Gabbidon, Shake Spear i wielu innych.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/siemankostudio/