Od 8 marca / Minimalizm w japońskiej muzyce lat 80. Podcasty

8 marca rusza cykl podcastów “Minimalizm w japońskiej muzyce lat 80.” Do posłuchania na MixCloud oraz na stronie Otwartego IKM.

“Minimalizm w japońskiej muzyce lat 80.” to cykl podcastów i spotkań Q&A dotykający zjawiska rozkwitu muzycznego minimalizmu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Gospodarz cyklu – Piotr Kaliński – zaprasza w podróż przez genezę i inspirację po założenia technologiczno-koncepcyjne oraz najwspanialsze przykłady twórczości tego oryginalnego zjawiska, nad którym nadal unosi się aura tajemniczości i niedobór informacji w języku polskim.

08 marca 2021 r., godz. 20:00
Odc. 1. podcastu: Genesis – od japońskiej muzyki ludowej i Erika Satie po tokijskie szaleństwa Yellow Magic Orchestra

15 marca 2021 r., godz. 20.00
Odc. 2. podcastu: Manifest – new age, ambient, Steve Reich i polirytmie z Ghany

22 marca 2021 r., godz. 20.00
Odc. 3. podcastu: Rozkwit – minimalistyczne reklamy, Akira, David Bowie i japońskie fabryki instrumentów

29 marca 2021 r., godz. 20:00 
Odc. 4. podcastu: Inspiracja – od Erased Tapes po Maca DeMarco

O autorze projektu i prowadzącym:

Piotr Kaliński – muzyk i miłośnik kultury japońskiej. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Jako producent muzyki elektronicznej nagrywał w takich projektach jak Hatti Vatti, Nanook of the North, HV/NOON czy JANKA. Płyty Kalińskiego często posiadały ogólnoświatową dystrybucję, dzięki czemu wielokrotnie koncertował w Japonii i Korei, a albumy które współtworzył są dostępne w wielu tokijskich sklepach muzycznych. Jest kolekcjonerem japońskich płyt winylowych. Autor cyklu edukacyjno-warsztatowego S2/M2.