Ruszył konkurs na nowe działania online!

Rusza nowa edycja programu Otwarty IKM. Tym razem wspieramy autorskie pomysły na kulturalne działania online: słuchowiska, podcasty, tutoriale, audiobooki, e-opowieści, wirtualne warsztaty na żywo oraz inne formy możliwe do zrealizowania zdalnie. W ramach konkursu można otrzymać wsparcie finansowe w wysokości 4 000 zł. Termin składania wniosków mija 15 lutego 2021 r. 

Konkurs Otwarty IKM to formuła, która pozwala na zorganizowanie autorskich pomysłów na działania ze wsparciem instytucji (obecnie tylko działań online), z wykorzystaniem zasobów, jakimi dysponuje Instytut Kultury Miejskiej: przestrzenią sieni, sprzętem audiowizualnym, czy kanałem IKM na YouTube. Na dodatkowe zapotrzebowanie, materiały i pokrycie kosztów produkcji można otrzymać w ramach konkursu wsparcie finansowe do 4 000 zł. W puli do rozdysponowania jest 35 000 zł brutto.

Forma zgłaszanych projektów może być dowolna, z naciskiem na możliwość prezentacji online. Mogą to być słuchowiska, podcasty, autorskie filmy, poradnikowe tutoriale, audiobooku, wirtualne warsztaty, projekty fotograficzne czy łączące nowe media i kulturę. Liczymy na kreatywność twórców, którzy odnaleźli się już w nowej rzeczywistości działań kulturalnych online – mówi Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.

Jak aplikować do konkursu Otwarty IKM?
Wniosek oraz regulamin konkursu dostępny jest na podstronie Aplikuj! >>
Wniosek należy wypełnić i przesłać na adres: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl. Nabór trwa do 15 lutego do godz. 23.00. Wyniki zostaną opublikowane do 22 lutego. Wybrane projekty muszą zostać zrealizowane do końca maja 2021 roku.

Kto może aplikować?
Konkurs jest skierowany do grup nieformalnych, organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz pełnoletnich osób indywidualnych: artystów, animatorów, aktywistów, twórców multimedialnych.

Zobacz podsumowanie wybranych działań Programu Otwarty IKM >>