E-book: “Litera w obiektywie”

Zapraszamy do pobrania e-booka, który powstał jako podsumowanie warsztatów „Litera w obiektywie”. Na warsztaty złożyły się dwa spotkania: spacer fotograficzny oraz warsztaty tworzenia zinów. W e-booku znajdziecie więc fotografie miejskie, wykonane podczas spaceru, oraz ziny.  

Ciekawi tego, czym są ziny i jak się je tworzy, w e-booku znajdą informacje i link do filmów instruktażowych.

Aby pobrac PDF, kliknij w okładkę.

O twórcach:

Joanna Sztybor – absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych (Fotografia). Absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie (Kulturoznawstwo). Miłośniczka reklamy w szerokim tego słowa znaczeniu oraz typografii miejskiej. Pasjonatka dobrego designu- udział w projekcie ELLE DECORATION dla młodych twórców PRODECO oraz wyróżnienie w konkursach literniczych. Fotograf z zawodu i zamiłowania -ostatnia wystawa w marcu 2020r. w CSW w Toruniu. Pasjonatka sportu i wolontariuszka- fotograf, na różnego rodzaju biegach i zawodach. Pracuje z młodzieżą jako nauczyciel fotografii i grafiki.

Magdalena Ubysz – ukończyła pedagogikę resocjalizacyjną na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz Sopocką Szkołę Fotografii WFH. Uczestniczyła w Warsztatach Fotoreportażu w Akademii Fotografii w Warszawie, w 10. Pomorskich Warsztatach Filmowych w Gdyńskiej Szkole Filmowej oraz w Programie Mentorskim Sputnik Photos. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury (2020, 2017, 2014) oraz Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie kultury (2020, 2017, 2012). Laureatka nagród i
wyróżnień w konkursach fotograficznych: Grand Press Photo (2009), BZWBK Press Photo (2009), Gdańsk Press Photo (2009), International Photography Awards (2009, 2014, 2015). Obecnie nauczyciel fotografii i grafiki w gdańskim technikum.