Świ@domie w sieci. Spotkanie dla rodziców i wychowawców

Średnio 2,5 godziny dziennie – tyle spędzają dzieci na surfowaniu po sieci każdego dnia. Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w internecie i jak rodzice mogą pomóc w sytuacji kryzysowej? Fundacja Ocaleni zaprosiła rodziców, wychowawców i pedagogów na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci w sieci, podczas którego można było uzyskać odpowiedź na każde z nurtujących w tym temacie pytań.

Internet w komputerze czy smartfonie stał się sprawą oczywistą zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Sieć daje wiele możliwości, jednak nie należy zapominać o niebezpieczeństwach. Szczególnie w przypadku dzieci i szkolnej młodzieży. Organizatorzy wydarzenia zwracają uwagę, że wraz z rozwojem technologii zmienia się też rola rodzica. Należy więcej rozmawiać o zagrożeniach online, być świadomym, czym jest cyberprzemoc czy child grooming.

Fundacja prowadzi również spotkania i zajęcia z dziećmi uświadamiając je, o czym można pisać w internecie, na co uważać i kiedy należy zwrócić się po pomoc do dorosłych. Organizatorzy przygotowali też informator dla rodziców.

Informator dla rodziców. Kliknij by powiększyć

O organizatorze:

Fundacja Ocaleni – misją fundacji jest ocalenie dzieci i młodzieży przed rosnącymi zagrożeniami pedofilii, przemocy i wykorzystywania seksualnego poświęcając szczególną uwagę niebezpieczeństwom cybeprzestrzeni. Działaniami prewencyjno-interwencyjnymi obejmuje uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie województwa pomorskiego.

O prowadzących:

Monika Cybulska – psycholog, aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z Seksuologii Klinicznej. Ukończyła przygotowanie pedagogiczne dla psychologów oraz I stopień kursu Terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Z fundacją związana od października 2015 roku, gdzie zajmuje się prowadzeniem warsztatów „Świadomie w sieci” realizowanych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie Trójmiasta.

Małgorzata Szydłowska – psycholog, seksuolog, w trakcie studiów podyplomowych z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Związana z Fundacją Ocaleni od czerwca 2015. Koordynatorka (oraz edukatorka) warsztatowego projektu „Świadomie w sieci”, realizowanego w szkołach podstawowych i gimnazjalnych na terenie Trójmiasta.

Projekt zrealizowany w kwietniu 2016 r.