28 czerwca / Zielone okno – domowy ogród na parapecie

28 czerwca, godz. 11:00 | ZIELONE OKNO – domowy ogród na parapecie
Organizatorka i prowadząca: Emilia Kalkowska-Marszałek
Zapisy
:  zielone-warsztaty@wp.pl
Warsztaty skierowane są do dorosłych uczestników.

Zapraszamy na warsztay, podczas których nauczymy się ozdabiać ceramiczne doniczki i stworzymy proste kwietniki, a właściwie zielniki z drewnianych desek i jutowej linki, które ozdobią nasze okna.

Emilia Kalkowska-Marszałek zamieni Sień IKM w otwartą pracownię sprzyjającą pracy twórczej, wymianie doświadczeń i nawiązywaniu wartościowych relacji. Podczas spotkania samodzielnie przygotujemy sadzonki bazylii, majeranku oraz cząbru ogrodowego, które będą ozdobą naszej kuchni i dodadzą smaku naszym potrawom.

Warsztaty poprzedzi krótki wykład z prezentacją. Poznamy właściwości  i zastosowanie ziół, wskazówki dotyczące uprawy i pielęgnacji. Dowiemy się, jak krok po kroku jak wkonać domowy ogród na parapecie.

Uwielbiam kształtować, dekorować, zmieniać moje najbliższe otoczenie. Większość rzeczy tworzę sama, nie jest mi obce majsterkowanie i drobne prace stolarskie. Ostatnio w moim domu pojawiło się wiele roślin, kwiatów, stworzyłam dla nich własny kwietnik DIY. Roślin systematycznie przybywa w ja zauważyłam, pozytywną zmianę mojego otoczenia, samopoczucia i przypływu energii – opowiada organizatorka warsztatów, Emilia Kalkowska-Marszałek.

O organizatorce i prowadzącej warsztaty:

Emilia Kalkowska-Marszałek – studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Rzeźba w pracowni prof. Katarzyny Józefowicz oraz na KUVA – Academy of Fine Arts w Helsinkach. W swojej pracy  wykorzystuje ceramikę, szkło artystyczne, rysunek, fotografię. Jest autorką instalacji rzeźbiarskich w przestrzeni publicznej Gdańska, które powstały m. in. w ramach Festiwalu Rozdroża Wolności, „Free dom” (2012), „Tu można marzyć” (2014). „Emocjonalne ugięcie przestrzeni” (2015) powstałej w ramach Ogólnopolskiej Płaszczyzny Współpracy Akademickiej w Orońsku w Centrum Rzeźby Polskiej. Na codzień pedagog, instruktor warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe realizuje w wielu projektach dotyczących dekoracji i aranżacji wnętrz, często w nurcie DIY oraz zero waste.

Fokumentację wydarzenia zrealizuje pro bono Ewa Szabłowska, fotograf tworzący stowarzyszenie odDOLNEmiasto.