Otwarty IKM / Program działa już 4 lata! Zobacz najciekawsze projekty

Cztery lata programu Otwarty IKM! Grudzień jest świetną okazją, by podsumować ten intensywny rok.
Mija już czwarty rok wsparcia oddolnych inicjatyw przez Otwarty IKM. Organizatorzy zrealizowali z nami w sumie 528 godzin – łącznie ponad 218 wydarzeń pod jednym wspólnym programem Otwartego IKM.
Swoje wydarzenia organizują z nami organizacje pozarządowe, grupy nieformalne, instytucje kultury, aktywiści, artyści, uczniowie (ze wsparciem swoich szkół), muzycy, doświadczeni pisarze, a także osoby indywidualne, w tym cudzoziemcy z Turcji, Ukrainy czy Uzbekistanu. Projekty także często otwierają się na potrzeby dla osób z niepełnosprawnościami. Łącznie gościliśmy ponad 61030 osób – opowiada Katarzyna Buczek z Instytutu Kultury Miejskiej.
W mijającym roku zorganizowaliśmy 4 nabory na działania projektowe, realizowane od lutego do grudnia 2019. Wydarzenia wyłonione w dwóch naborach odbyły się w siedzibie IKM przy Długim Targu, po raz pierwszy zrealizowaliśmy też letnią odsłonę programu w otwartej przestrzeni publicznej – na Placu Kobzdeja (seria wydarzeń organizowanych w związku z obchodami Gdańska Miasta Wolności i Solidarności). Natomiast we współpracy z Narodowym Centrum Kultury z Warszawy przeprowadziliśmy specjalną edycję Otwartego IKM na gdańskich Siedlcach.

Najciekawsze wydarzenia prezentujemy w zakładce WYBRANE PROJEKTY
oraz w zakładce DZIAŁANIA NA SIEDLCACH – zapraszamy do lektury i inspiracji! Być może relacje z tych wydarzeń podsuną wam, drodzy Organizatorzy, własny pomysł na działanie? Z kolejnym naborem stratujemy już w styczniu 2020 roku!
Nie prześpij okazji i działaj razem z Otwartym IKM.