3 grudnia / Myśl dojrzała. Filozofia dla seniorów

3 grudnia 2018 r. / godz. 11:30-14:o0 

Myśl dojrzała. Filozofia dla seniorów

Wstęp wolny

Czy myślenia trzeba się uczyć? Czyli o pożytkach z filozofowania to prelekcja Pawła Pańca, który w ramach Otwartego IKM wprowadzi nas w tematykę filozoficzną. Tym razem do filozofowania organizator zaprasza przede wszystkim seniorów, by wspólnie zastanowić się nad rolą mądrości w kształtowaniu pojęcia filozofii. Wstęp wolny.

Doświadczenie i mądrość są uznawane za atrybuty osób dojrzałych – to właśnie te aspekty w prelekcji i późniejszej dyskusji z Pawłem Pańcem będą punktem wyjścia dla rozważania nad wpływem refleksji filozoficznej na życie codzienne.

Organizator: Stowarzyszenie PROM*kultura

O prowadzącym:

Paweł Paniec – mgr filozofii, animator kultury, koordynator projektów edukacyjnych, posiada doświadczenie w pracy z Seniorami zdobyte przy projektach z cyklu „Myśl dojrzała, czyli filozofia dla Seniorów” realizowanych w 2015 r. i 2016 r., projekcie popularyzującym filozofię „Mapa Myśli” czy cyklu trzech warsztatów filozoficznych dla dzieci „zMYŚLne zabawy”, poza tym realizował liczne projekty skierowane do dzieci i rodziców (m.in. cykl „Tato, a kto to?” w latach 2014 – 2017). Prezes Stowarzyszenia PROM*Kultura oraz koordynator projektów edukacyjnych w Fundacji Centrum Solidarności, gdzie realizuje alternatywne formy popularyzacji wiedzy o historii Polski (np. projekty „Miasteczko Herberta”, „SEGMENT, czyli PRL dla początkujących” i „Znani – Niezapomniani”).