23 kwietnia / Gramy razem. Wieczór z muzyką kameralną

23 kwietnia  2018 r. / godz. 19.00 – 20:30

Gramy razem. Wieczór z muzyką kameralną

Wstęp wolny!

Gramy razem to wieczór z muzyką kameralną – koncert pokaże, jak piękną formą muzykowania jest zespołowość, która kryje się pod terminem „kameralistyka”. Wspólne oddychanie, rozmowa dźwiękami, wspólna koncepcja, ale też wspólna improwizacja. Nie może was zabraknąć!

Na początku 2018 roku z inicjatywy Międzywydziałowego Koła Muzyki Kameralnej oraz Koła Naukowego Akordeonistów gdańskiej Akademii Muzycznej powstał pomysł wspólnego koncertowania oraz zaprezentowania studenckiej kameralistyki szerszej publiczności. Studenci chcą wychodzić poza mury akademickie, by pokazać, jak wiele wspólnego mają dźwięki z komunikacją międzyludzką, jak wiele świata codziennego ukrywa się w tej sztuce i jak bliska może ona być dla współczesnego odbiorcy.

Koncert składać się będzie z utworów na różne składy wykonawcze, a słuchacze wprowadzeni zostaną w głąb tajników tej „zespołowej” dziedziny muzykowania przez ciekawą prelekcję – zapowiadają organizatorzy.

Wstęp na koncert wolny!

REPERTUAR:

Maria Świgost – obój miłosny
Małgorzata Grzywacz – rożek angielski,
Marcin Łukasik –obój
Vaughan Williams – 5 utworów na trio obój, obój miłosny i rożek
Nina Dmitrović – akordeon
Noel Dožić – akordeon
Maciej Zimka – Triple point

Martyna Podolska – akordeon
Julianna An –  skrzypce
Barbara Kaszuba – Skrzyp-ak

Maciej Kacprzak – akordeon
Karol Sokołowski – wiolonczela
Mikołaj Majkusiak – Rythms of doubt

Marcin Kozioł – gitara
Małgorzata Wójcik – skrzypce
Roman Niczyparuk – skrzypce
Aleksandra Bogdanowicz – altówka
Teresa Konczal – wiolonczela
Nejc Kuhar – kwintet gitarowy
Wojciech Ulanowski – akordeon
Urszula Cieślak – skrzypce
Bela Bartok – Tańce Rumuńskie

O organizatorach:

Koło Naukowe Akordeonistów rozpoczęło działalność w październiku 2013 roku, z inicjatywy ówczesnego prezesa Emila Fatygi. Celem działalności ma być pogłębianie wiedzy i umiejętności poprzez pracę własną oraz współpracę z profesorami i studentami z Gdańska i innych ośrodków, a także propagowanie akordeonu w przestrzeni kulturalnej.

O prowadzących:

Paweł Zagańczyk – absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończył z wyróżnieniem w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka. Laureat ponad dwudziestu konkursów akordeonowych. Koncertuje w Polsce i Europie. Założył kwartet muzyczny Zagan Acoustic, z którym wykonuje muzykę improwizowaną, łączącą folk, jazz oraz muzykę poważną. Jest adiunktem w gdańskiej Akademii Muzycznej oraz wykładowcą na warsztatach akordeonowych w Seili (Finlandia) oraz Wejherowie (Polska).

Dominika Glapiak – pianistka. Absolwentka Gdańskiej Akademii Muzycznej. Obecnie związana z nią jako pedagog w klasie kameralistyki, oraz pianista w klasie skrzypiec profesora Konstantego Andrzeja Kulki. Współpracuje i koncertuje zarówno z instrumentalistami jak i wokalistami. W 2016 roku uzyskała tytuł doktora. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniania na konkursach muzycznych w kraju i za granicą.Laureatka I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Osace (Japonia 2011), oraz tytułu Laureata Estrady Młodych na 43 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku w 2009.Wielokrotnie nagradzana także na konkursach poświęconych muzyce kameralnej: Gdańsk 2009, Wilno 2010, Padwa 2013, Treviso 2014. W 2017 roku otrzymała stypendium twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prowadzi serię społecznych koncertów „Scena Młodych” w Domu Uphagena w Dolnym Wrzeszczu. Dowiedz się więcej na: https://www.facebook.com/dominikaglapiak.pianist/