23 kwietnia / Warsztaty teatralne KAMISHIBAI: Poznaję legendy Gdańska

23 kwietnia 2018 r. /  godz. 16.00 – 18.00

Warsztaty teatralne KAMISHIBAI: Poznaję legendy Gdańska. Warsztaty dla dzieci w wieku 5 – 8 lat

Zapisy i informacje: marta.gutowskaa@gmail.com

Kamishibai to teatr ilustracji, w dosłownym przekładzie – papierowy teatr. Jest to technika opowiadania wywodząca się z Japonii. Do przedstawiania historii wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem. Marta Kłosowska, nauczycielka przedszkola i pedagog specjalny zaprasza na warsztaty kamishibai dzieci w wieku od 5 do 8 lat, podczas których będą mogły poznać  i również przedstawić w formie teatrzyku gdańskie legendy. 

 

Dzięki Kamishibai dzieci poznają nowy sposób ekspresji, a pracując nad własnym przedstawieniem, dzieci będą się uczyć współpracować. Podczas warsztatów dzieci poznają historię teatrzyków Kamishibai oraz obejrzą dwie bajki: „Bajka o Wiśle” oraz „Szukając Marudka”. Bajki te omówią z prowadzącą, a potem pod okiem instruktorki stworzą własny teatrzyk oraz podejmą próbę przygotowania plansz i przedstawienia Kamishibai do jednej z legend o Gdańsku.

“Bajka o Wiśle” – ekscytująca i żywiołowa podróż z Nurtem Rzeki. Jest to nowoczesna bajka-przypowieść, która ukazuje bieg rzeki Wisły od jej źródeł do ujścia (a nawet dalej…) widziany oczami dwóch niezwykłych podróżniczek. “Bajka o Wiśle” nie tylko ukazuje piękno i różnorodność Królowej Rzek. To opowieść o odwadze i ciekawości życia, które są niezbędnymi elementami aby osiągnąć cel. Ta opowieść jest jednak przede wszystkim zaproszeniem w podróż od Źródeł ku Nieznanemu aż po wymarzony Cel.

„Szukając Marudka”– wzruszająca opowieść o przyjaźni z sugestywnymi, pięknymi ilustracjami. W gorący, burzowy koniec lata w japońskim mieście Leoś wyrusza na poszukiwania swojego psa Marudka…

O organizatorce i prowadzącej:

Marta Kłosowska – nauczycielka przedszkola, logopeda i pedagog specjalny. Chętnie angażująca się w projekty pedagogiczne. Organizatorka konkursów plastycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Lubiąca kreatywne prace plastyczne oraz DIY. Prywatnie szczęśliwa mama cudownych córek Majki i Marianki.