22 września / Zobacz co ja robię. Warsztaty rodzinne

22 września 2017 r. / godz. 17:00 – 19:00

Zobacz co ja robię. Warsztaty rodzinne oparte na edukacyjnej zabawie z robotem o nazwie Ozobot połączonej z czytaniem książek.

Na warsztaty zapraszamy pary dorosły + dziecko w wieku 6-10 lat!

Informacje i zapisy: krystyna.kolendo@gmail.com

Na warsztaty edukacyjnej zabawy z robotem o nazwie Ozobot połączone z czytaniem książek zapraszamy dorosłych z dziećmi – w parach dorosły plus dziecko w wieku 6-10 lat.

Podczas takich warsztatów każdy z uczestników uczy się od siebie wzajemnie. Dziecko jest przewodnikiem dorosłego po świecie robotów: pokazuje, z jaką łatwością uczy się komunikacji z robotem. Tymczasem starsze pokolenie zachęca do czytania książek i wspólnie poszukują możliwości połączenia dwóch aktywności – programowania i czytania.

Co to jest OZOBOT? To mały, ale bardzo inteligentny robot edukacyjny Ozobot, który pomaga rozwijać kreatywność. Ozobot zaprasza dzieci w niesamowitą i ciekawą podróż połączoną z rysowaniem. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii „Best Robot” na międzynarodowych targach w USA: „Consumer Electronics Show” w 2015 r. oraz „International Toy Fair” w 2014 r.

Podczas warsztatów dorośli zobaczą, jak wykorzystać małego robota do edukacyjnej zabawy z dziećmi. Ozobot może być sprzymierzeńcem w rozwijaniu zainteresowania młodego pokolenia czytaniem książek. Poznają też serię bardzo kreatywnych książek „WYTWÓRNIKI” – „Wytwórnik domowy” i „Wytwórnik kosmiczny” Agaty Królak. Format i papier w tych książkach zachęcają do rysowania tras dla Ozobota i opowiadania wymyślanych przez dziecko historii. Są to zeszyty, gdzie talent i pomysłowość artysty ilustratora łączą się z nieskrępowaną twórczością artysty dziecka.

O organizatorce i prowadzącej: 

Krystyna Kolendo-Dzięgielewska – matematyk (metody numeryczne i programowanie) z bogatym doświadczeniem w edukacji dzieci i dorosłych. Naukę wykorzystania komputera w edukacji prowadzi z wykorzystaniem współpracy z Europą, chętnie wykorzystuje tematy związane z literaturą dla dzieci i sztuką. Od 4 lat aktywna w temacie nauczania programowania. Autorka blogów: www.modanakoda.blogspot.com i www.czasobok.blogspot.com

O autorce książek:

Agata Królak – graficzka, z pochodzenia gdańszczanka, studiowała na Akademii Sztuk Pięknych. „Jej zwinna kreska i paleta czystych barw, doprawione poczuciem humoru, składają się na dynamiczny i nieco przewrotny mikroświat” Autorka m.in. „Wytwórnik” – książka/zeszyt dla dzieci. Jest to to kolejny projekt autorki adresowany do młodego odbiorcy. Tutaj Królak pozostawia czytelnikowi duże pole do podejmowania własnych decyzji i wyborów, zapraszając do urządzenia poszczególnych pomieszczeń domu i jego okolic. Syntetyczne ilustracje sugerują jedynie przestrzenie i kształty, budując zarys świata opartego na nieskrępowanej wyobraźni, obrysowanego fantazyjną kreską i cieszącego oko feerią barw. Więcej o autorce: http://culture.pl/pl/tworca/agata-krolak