28 sierpnia / Rodzinne warsztaty tworzenia gry planszowej

28 sierpnia 2017 r. / godz. 16:00 – 19:00

Rodzinne warsztaty tworzenia gry planszowej 

Zapisy i informacje: mag.misterna@gmail.com

Kiedy za oknem burza lub zamieć, albo gdy cała rodzina zbiera się na wspólny wieczór, gra rodzinna to najlepszy pomysł! Szczególnie, jeśli grę również stworzy się wspólnie. Marta Grams zaprasza na warsztaty tworzenia rodzinnych gier. 

Organizatorka zaprasza całe rodziny – uczestnicy warsztatów, przygotowywanych w ramach Otwartego IKM, będą tworzyć własną grę planszową. Taką z pionkami i koścmi do gry. Będzie to tradycyjna planszówka w stylu Chińczyka lub Monopol albo gra, w której można przemycić zagadki i zadania, karty szans itp.

Planszówki mogą być bardzo różne. Karta na stół? Kości do gry tradycyjne czy zmodyfikowane? A może pionkami będą sami gracze? To od wyobraźni twórców będzie zależeć ostateczny kształt i zasady gry.

Tematyka tworzonych gier również może obejmować bardzo szerokie spektrum: ulubiona dziedzina nauki, sfera zainteresowań lub hobby, ulubieni bohaterowie. Zapraszamy na dobrą zabawę i późniejsze testowanie gier wszystkie otwarte i kreatywne głowy, duże i małe!

Marta Grams jest mamą pięcioletniej Hani, z którą spędza wiele czasu. Bardzo docenia czas spędzony z rodziną, jak sama twierdzi, wpływa to na samopoczucie, reakcje i funkcjonowanie każdego.

 

Podczas warsztatu tworzenia gry rodzinnej moim celem jest pokazanie, że wszystko zaczyna się od rodziny, że wspólna zabawa, wspólne tworzenie i kreatywność jest wspaniałym czasem, który może być jedną z technik radzenia sobie z różnymi napięciami. Jest to bardzo ważny czas dla wszystkich jej członków – tłumaczy.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Więcej informacji pod mailem mag.misterna@gmail.com.

O organizatorce i prowadzącej:

Marta Grams – psycholog z zawodu. Pracowała z rodzinami z problemami, korzystającymi z pomocy MOPR oraz małymi dziećmi w pogotowiu opiekuńczym. Obecnie pracuje z osobami bezdomnymi, które chcą zmienić swoje życie i wyjść z bezdomności. Zajmuje się aktywizacją społeczno-kulturową osób bezdomnych w Towarzystwie Pomocy im. Św. Brata Alberta. Prowadzi warsztaty z edukacji społecznej.